Sahip olduğunuz işletmenin performansını artırmak istemeniz işletme sahibi olarak sizin en doğal hakkınızdır. Bu performansı artırmak istemek hakkınız olsa da bu konuda gerekli şeyleri yapmadan bunu beklemeniz akıl kârı değildir. İşletme sahibi olarak gelişen ticari dünyanın farkında olmak ve görevleri yerine getirmek sizi ve işletmenizi ileriye götürür.

İşletme sahibi olarak üstünüze düşen görevlerin en büyüğü kendinizi sürekli olarak yenilemenizdir. Yeni ekonomik düzende yenilenmeyen bir işletme rakiplerine kıyasla geride kalmaya mahkûmdur. Yenilenmenin en büyük şartı da işletmenizin rakiplere ve müşterilere karşı vitrini olan ofisinizin yenilenmesidir. Bu yenilik ofisin yerinin değiştirilmesi ile değil de ofis bölme sistemleri ile yapıldığı takdirde çok daha etkili ve faydalı olmaktadır. İşletme sahiplerinin üzerine düşen görevlerin en önemlisi olan ofislerin düzenli olması eskiye nazaran oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Ofis bölme sistemleri konusunda uzman bir ekip ile çalışıldığında ofisin tüm görünümü değişecektir. Ofis bölme sistemleri birçok ayaktan oluşan sistemlerdir. İhtiyaca göre kullanılan bu ayaklar ofislerdeki ergonomi ve verimliliği oldukça artıracaktır.

Bu sistemlerin ilk ayağı cam ve panel bölme sistemleridir. Cam bölme ve panel bölme uygulaması ile işletmeler ticari dünyanın gereklerini yerine getirerek hem düzenli hem de yeni bir görünüm kazanmış olur. Ülkemizde de sıklıkla kullanılan bir yöntem olan cam ve panel bölme işlemi bir diğer yöntem olan bölme duvar işleminin temelini oluşturmaktadır. Panel bölme işlerinin aksine daha büyük alanların bölünmesine ve odalar yaratılmasına imkân sağlayan bölme duvar işlemi ile işletmelerde kapalı alanlar rahatlıkla oluşturulur. Bu alanların kullanışlı bir şekilde kullanılması ve düzenli yeni bir görünüme sahip olunması işletmelerin ticari dünyanın gereklerine uyduğunu gösterir ve uzun vadede kârlı sonuçlar doğurur.