Ofis ortamı iş verimliliğini doğrudan etkiler. Çalışanın kendini kötü hissetmesi, onun işine gösterdiği özveriyi olumsuz yönde etkileyeceği için gerekli asgari şartlar sunulmalıdır. Bu düşünce, ofisin dekorasyonuyla da ilişkilidir. Zira kendisini dört duvar arasına hapsolmuş gibi hisseden bir personelin verimli olması beklenemez. Ofis estetiğinin çalışan üzerindeki etkisi bilen büyük ölçekli firmalar, cam bölme duvar yaptırarak, daha iç açıcı bir ortam yaratma gayreti gösteriyorlar. İş verimliliğini ciddi oranda artıran bu gibi mantıklı yaklaşımlar, şirketlerin kurumsal kimliğini de gözler önüne seriyor.

Olumlu geri dönüş, bir şirketin en büyük beklentisidir. Aslan yattığı yerden belli olur misali, şirketin kurumsal duruşu ofis ortamında kendisini belli eder. Ofisinize estetik bir görüntü katmak adına yeni nesil panellerden faydalanabilirsiniz. Sağlam bir teknolojiyle desteklenen ofis bölme sistemleri tasarımları ile müthiş bir ikili oluşturuyor. Betonarme odalara nazaran bu tarz estetik bölme panellerini tercih etmek sizi doğru sonuca ulaştıracaktır. Taşınabilir oluşu ve düzenlemeye uygun yapısıyla, hem estetik hem de kullanışlıdır. Özellikle tamamen camdan yapılan bölmeler ofis ortamını aydınlatır.

Şeffaflık İlkesine Uyumlu Cam Bölmeler

Kapalı kapılar ardında bekleyen insanlar, bir süre sonra kuşku duyar. İşlerinin yapılmadığına veya geçiştirildiğine dair endişelere kapılırlar. Böylesi bir olumsuz havayı dağıtmak için şeffaflık ilkesinden taviz vermemeniz gerekir. Her ne kadar müşterinin kaygısı yersiz olsa da ortaya çıkan algı, sizin peşinizi bırakmaz. Akıllı cam teknolojisi ile ofislerden beklenen gizlilik ilkesi layıkıyla yerine getirilebiliyor. PDLC sistemi sayesinde saniyeler içinde cam şeffaf hale gelir ve panelin her iki tarafı da gözle görünür hale dönüşür. Kimseyi kuşkuya düşürmeyen bu çeşit ofis bölme duvar ile kurumsal kimliğinizde bir itibar kaybı yaşanmaz. Cam ofis bölme özel olarak üretildiği için çift yönlü değişim gösterir; dilediğiniz anda geçirgenlik özelliğini kapatabilirsiniz.

Şeffaflık ilkesi önemlidir; ancak müşteri memnuniyetini gözetirken kurumsal gizliliği de açık etmemek gerekir. Akıllı cam teknolojisi fonksiyonel yapısıyla gizlilik ihtiyacını karşılayacaktır. Şayet daha ciddi bir gizlilik gerekiyorsa ahşap bölme sistemlerine yönelmelisiniz. Bu seçim, estetikten ziyade kullanım amaçlıdır. Ofisin bazı kısımlarını cam, bazı kısımlarını ise dolu ahşap bölmeyle dizayn etmek akla yatkın bir tercih olacaktır. Bu konuda size yardımcı olacak ofis bölme firmaları bulabilirsiniz. Üretiminden montajına kadar işin başında yer alıyorlarsa, doğru firmayla çalışıyorsunuz demektir.

Referansları yeterli olan Man Ofis, ihtiyaçlarınıza uygun alternatif çözümler sunabilmektedir. Panellerin üretimini bizzat yapmaları onları tercih edilebilir kılıyor. Bu gibi kapsamlı işleri üstlenebilecek sorumluluğa, cam bölme nasıl yapılır bilecek eğitime ve mimarlıktan anlayacak kapasiteye sahipler. Ofis ortamının dekoratif ve kullanışlı olması için donanımlı firmalardan destek almanız daha sağlıklıdır.