Ofis bölme uygulamaları, estetik yapılarıyla son yıllarda oldukça ön plana çıkmaktadır. Bu sistemlerin kullanım açısından öngörülen faydalarının dışında göze bir hayli hoş geldiği de oldukça aşikârdır. İnsanlar, estetiğe ve göze hoş gelen yapılara daima önem verirler. Bu da firmaları, ofis yöneticilerini ve şirket sahiplerini daha ilgi çekici tasarımlar kullanmaya yönelik teşvik etmektedir. İnsanlar, herhangi bir eve, işyerine ya da ofise girdiklerinde etrafı şöyle bir süzerler. Bu, tüm insanlar için ortak bir özellik olarak dikkat çeker. İnsanların estetik ve güzellik kaygısı, tasarım faktörünün daha fazla önem kazanmasını sağlamıştır. Ofis bölme sistemleri, bu açıdan son derece önemli bir rol üstlenmektedir. Ofis bölme sistemlerinin estetik açıdan göze hoş gelmesi, insanları ciddi anlamda etkilemektedir.

Estetik ofis bölme uygulamaları arasında cam bölme sistemleri için ayrı bir parantez açabiliriz. Cam bölme sistemleri, kullanıldığı alana ayrı bir renk ve ahenk kazandırmaktadır. Özellikle ortamdaki ışıktan daha iyi faydalanmayı sağladığından diğer ofis bölme araç ve gereçlerinden daha fazla ilgi görür. Cam bölme sistemlerinin genelde toplantı odalarında kullanıldığını görmekteyiz. Bu gibi alanlarda etkin çalışma faktörünün son derece önemli olduğu bilinen bir gerçektir. Toplantı odasında yapılan toplantılar esnasında iş kalitesinin yüksek tutulması ve çalışanların sıkılmaması adına ferah bir görüntü sunan cam bölme sistemleri, uzmanlar tarafından da sık sık önerilmektedir.

Panel bölme sistemleri, estetik güzellik açısından dikkat çeken ofis uygulamalarından bir diğeridir. Çeşitli malzemelerden üretilen panel bölmeler, işyerlerinde ve ofislerde hoş bir görüntü sağlamaktadır. Kullanım kolaylığının yanı sıra göze hoş gelen yapıları da yaygın bir kullanım ağına sahip olmalarını sağlamıştır. Dolayısıyla ofis ve işyeri tasarımında panel bölme sistemlerini kullanmanız, sektörünüzde en az birkaç adım öne çıkmanızı sağlayacaktır.  Bölme duvar sistemlerini de bu açıdan panel bölme uygulamalarına benzetebiliriz. Bölme duvar sistemleri, panel bölme uygulamalarına göre daha genel bir ürün ağına sahiptir. Bölme duvar sistemleri içerisinde farklı ofis bölme sistemleri de yer almaktadır.