Cam bölme sistemleri, ofisinize yeni bir hava katmak için kullanabileceğiniz modüler ofis bölme araçları arasında yer almaktadır. İşyerlerinde, bürolarda, bankalarda, sigorta firmalarında, yüksek sermayeli holdinglerde, döviz bürolarında, toplantı odalarında ve buna benzer alanlarda sıkça kullanılan cam bölme sistemleri, panel bölme ve bölme duvar sistemlerine göre daha hızlı gelişmektedir. Saydam ve soyut bir görüntü elde etmeyi sağladığından panel bölmelere göre farklı alanlarda da tercih edilebilirler. Cam bölme sistemleri, işyeri içerisinde kullanılırken panel bölme sistemleri daha farklı alanlar için de tercih edilebilirler. Örneğin; cam bölme sistemleri, toplantı ve seminer odalarının tasarımında kullanılırken panel bölme sistemleri fuar ve stantlarda da boy göstermektedir.

Cam bölme sistemleri, diğer bölme duvar sistemlerinden daha farklı malzemeler yoluyla üretilmektedir. Farklı cam malzemelerden meydana getirilen bu sistemler, ortamdaki ışığın daha fazla dikkat çekmesini de sağlar. Oysa bölme duvar sistemlerinde böyle bir özellikten kolay kolay bahsedemeyiz. Cam bölme sistemlerinin sadece iç tasarımda değil dış tasarımda da bir hayli etkin olduğu söylenebilir. Özellikle büyük holding ve firmalarda balkon kaplaması yapılırken cam bölme sistemlerinden faydalanmak mümkündür.

Günümüzde cam bölme sistemlerinin artık mağaza ve bürolarda da kullanıldığını görebiliyoruz. Bu da cam bölme uygulamalarının diğer alanlardaki başarısını gözler önüne sermektedir. Her alanda kullanılabilecek olan cam bölme sistemleri, artık küçük işletmelerde dahi karşımıza çıkabilmektedir. Küçük işletme ve mağazalar da cam bölme sistemlerinin geliştirici etkisinden faydalanmaktadırlar.