Büro tasarımı, çeşitli alanlarda mal ve hizmet sunan büroların çeşitli faktörlere dayanılarak dizayn edilmesidir. Günümüzde büro tasarımı daha önemli bir konuma gelmiştir. İnsanlar, hizmet aldıkları büroların güzel ve estetik görünmesine son derece dikkat ederler. Eğer büronuzun güzel bir tasarımı varsa bu yolla insanları daha iyi etkileyebilirsiniz. Verdiğiniz hizmetin kalitesi kadar hizmet verdiğiniz alanın kalitesi de son derece önemlidir. Hangi alanda çalışırsanız çalışın çeşitli tasarım ilkelerinden yararlanabilirsiniz. Büronuzu tasarlarken özel ofis bölme sistemlerinden yararlanabilirsiniz. Ofis bölme sistemleri, bürolarda ayraç görevi görmektedir. Böylece büronuzda çalışan elemanlarınızın kendine ait çalışma bölgeleri olacaktır. Bu da çalışanlarınızın kendini iyi hissetmesi ve daha iyi çalışabilmeleri anlamına gelir.

Büro tasarımında kullanabileceğiniz ofis bölme uygulamalarından biri, panel bölme sistemleridir. Büronuzu paneller yardımıyla çeşitli bölgelere ayrıştırabilir, böylece çalışanlarınızın göz önünde olmasını sağlayabilirsiniz. Çalışanlarınızın göz önünde olması ve aynı zamanda kendilerine ait alanlarının bulunması, performanslarını ciddi anlamda etkileyecektir. Çalışanlarınız, sizin kontrolünüz altında olduklarında daha iyi çalışmak ve performanslarını en üst düzeye çıkarmak durumunda kalırlar. Bu da işlerinizin daha iyi şekilde yükselmesi anlamına gelmektedir.

Cam bölme uygulamaları da büro tasarımında son derece önemli bir yere sahiptir. Az önce belirttiğimiz üzere çalışanlarınızın sizin kontrolünüz altında olmasını istiyorsanız cam bölme uygulamalarından faydalanabilirsiniz. Cam bölme sistemlerinin saydam oluşu, çalışanların performanslarını gözlemlemeniz adına size son derece yardımcı olacaktır. Böylece hangi çalışanlarınızın daha etkin performans sergilediğini daha iyi gözlemleyebilirsiniz. Bölme duvar sistemleri de cam bölme sistemlerine benzer özellikler taşımaktadır; fakat bölme duvar sistemlerinin saydamlık özelliği yoktur. Çalışanların kullandıkları alan, bölme duvar sistemleri sayesinde daha çok oda şeklini alır. Bu da kullanabilecekleri daha çok alan doğuracaktır. Büro tasarımında bölme duvar uygulamalarının da geniş bir kullanım ağına sahip olduğunu görebiliyoruz.